| Nyeremény (Ft) | 1000 | 2000 | 3000 | 4000 |
| Valószínűség | 0,4 | 0,1 | 0,3 | 0,2 |
a) A külső átmérő 1 m (100 cm), így a külső sugár $R = 50$ cm.
Mivel a körgyűrű 20 cm széles, a belső sugár $r = 50 - 20 = 30$ cm.
A teljes körgyűrű területe $(50^2\pi - 30^2\pi)$, aminek nekünk csak a 36°-os része, azaz a tizede ($\frac{36^\circ}{360^\circ}$) kell:
$$ T = \frac{1}{10} \cdot \pi(2500 - 900) = 160\pi \approx \mathbf{503 \text{ cm}^2} $$
b) A várható érték a nyeremények és valószínűségeik szorzatainak összege: $$ E = 1000 \cdot 0,4 + 2000 \cdot 0,1 + 3000 \cdot 0,3 + 4000 \cdot 0,2 = 400 + 200 + 900 + 800 = \mathbf{2300 \text{ Ft}} $$
c) Három forgatással 6000 Ft háromféle összetételben jöhet ki (az értékek sorrendjét is figyelembe véve):
- $2000 + 2000 + 2000$: Ez pontosan egyféle sorrend, valószínűsége $0,1^3 = 0,001$.
- $1000 + 2000 + 3000$: Ezek 3! = 6-féleképpen jöhetnek sorba, valószínűségük $6 \cdot (0,4 \cdot 0,1 \cdot 0,3) = 0,072$.
- $1000 + 1000 + 4000$: A 4000-es pörgetés 3-féle helyen lehet, tehát 3 esetről beszélünk, valószínűségük $3 \cdot (0,4 \cdot 0,4 \cdot 0,2) = 0,096$.
d) Jelölje $p$ az 1000 Ft-os nyeremény új valószínűségét. Mivel csak az 1000-es és a 2000-es szektorok valószínűségei változnak (összegük azonban továbbra is $0,4 + 0,1 = 0,5$ kell maradjon), így a 2000 Ft-osé $(0,5 - p)$ lesz.
Az igazságos játék várható értéke meg kell, hogy egyezzen a befizetett 2500 Ft-tal:
$$ 1000p + 2000(0,5 - p) + 3000 \cdot 0,3 + 4000 \cdot 0,2 = 2500 $$
$$ 1000p + 1000 - 2000p + 900 + 800 = 2500 $$
$$ 2700 - 1000p = 2500 \implies 200 = 1000p \implies \mathbf{p = 0,2} $$
Tehát a játék akkor lesz igazságos, ha az 1000 Ft-os nyeremény valószínűsége 0,2 lesz, a 2000 Ft-os nyereményé pedig (0,5 - 0,2 =) 0,3.